Otrzymaliśmy zaproszenie od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Spółki Lotnisko Zielona Góra/Babimost do udziału w cyklu spotkań „Lotnisko i biznes – wspólne możliwości” organizowanym z myślą o przedsiębiorcach, inwestorach oraz przedstawicielach środowiska gospodarczego regionu.
Celem tych spotkań jest stworzenie platformy współpracy pomiędzy biznesem a lotniskiem, służącej identyfikacji wspólnych potrzeb, możliwości inwestycyjnych oraz kierunków rozwoju gospodarczego regionu w oparciu o potencjał infrastruktury lotniczej i okołolotniskowej.
W ramach spotkań odbywają się rozmowy dotyczące m. in.:
- możliwości inwestycyjnych na i w obrębie lotniska,
- rozwoju działalności logistycznej i cargo,
- współpracy z lokalnym biznesem i przemysłem,
- rozwoju infrastruktury i usług okołolotniskowych,
- potrzeb przedsiębiorców związanych z transportem i dostępnością komunikacyjną regionu.
Zaproszenie naszego klastra na to spotkanie było wynikiem rozmowy z Zastępcą Dyrektora Departamentu Infrastruktury Transportowej Lotniska Zielona Góra/Babimost podczas Lubuskiego Otwarcia Sezonu Turystycznego w Zielonej Górze. Ze względu na to, że częścią strategii rozwoju lotniska jest stworzenie oferty 1, 2 i 3-dniowych wycieczek dla turystów przylatujących do Babimostu z Warszawy oferta naszego klastra bardzo go zainteresowała. Nasz potencjał i różnorodność ofert doskonale pasuje do ich pomysłu na promocje turystyki województwa lubuskiego.
Trwają rozmowy ustalające szczegóły współpracy.
Zapraszam do obejrzenia prezentacji wprowadzającej w temat.


