W miniony weekend na Starym Rynku w Zielonej Górze mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Lubuskim Otwarciu Sezonu Turystycznego podczas którego prezentowaliśmy ofertę turystyczną naszych gmin i powiatu sulęcińskiego. Liczni goście odwiedzający Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic mogli zapoznać się z także z naszą inicjatywą klastrową „Magiczne Lubuskie”.
Odwiedzający brali udział w degustacjach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, m.in. Robertem Makłowiczem i Markiem Niedźwiedzkim, koncertach (Piotr Bukartyk, ENEJ), spacerach z przewodnikiem i warsztatach.
Nasze stoisko odwiedzali zarówno mieszkańcy naszego województwa, ale również potencjalni turyści z Gdyni, Dąbrowy czy Sanoka itp. Opowiadaliśmy im o różnorodnościach naszego regionu i możliwościach jakie oferuje nasza branża turystyczna, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
W piątek 1 maja nasze stoisko było oblegane przez dzieci, ponieważ jedna z naszych partnerek pani Monika Wyszkowska poprowadziła warsztaty kreatywne z dekorowania drewnianych zakładek do książek. Natomiast w niedzielę 3 maja nasi goście mieli okazje poznać kolejne partnerki panią Urszulę Szadyko z Art-Viki oraz panią Ewę Słabisz – Lawenda i Zioła, który prezentowały swoją ofertę. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i gadżety. które będą promować naszą inicjatywę.
Podczas panelu prowadzonego na scenie przez Znanego Wojtka Kamińskiego pani prezes KST-LGD Ilona Wojciechowska opowiedziała o założeniach oraz idei projektu „Magiczne Lubuskie”. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem i zaowocowało licznymi rozmowami na temat możliwości przyszłej współpracy oraz wspólnego rozwoju.
Bardzo duże zainteresowanie naszymi propozycjami oraz serdeczne rozmowy z odwiedzającymi na pewno zaprocentują. „Magiczne Lubuskie” zyska nowych turystów, a mieszkańcy dowiedzieli się, że ciekawe miejsca i bogata oferta branży turystycznej czeka tuż za rogiem.










